Zadzwoń do nas 124420168

Kto może być kandydatem do takiego zabiegu?

Terapia może być zaproponowana dla następujących grup pacjentek:
1. Kobiety po menopauzie lub w okresie okołomenopauzalnym przed 50 rokiem życia.
2. Pacjentki z obniżoną rezerwą jajnikową, u których pomimo stymulacji nie uzyskano prowidłowych, dojrzałych oocytów.
3. Pacjentki ze zdiagnozowanym przedwczesnym wygasaniem czynności jajników (POI/POF)

Co to są czynnik wzrostu?

Są tu substancje naturalnie wytwarzane w niektórych elementach morfotycznych krwi, w szczególnie dużej ilości znajdują się w płytkach krwi. Są wydzielane w miejscach uszkodzenia tkanki aby pobudzić procesy naprawcze organizmu. Osocze bogatopłytkowe ma szerokie zastosowanie w medycynie, od ortopedii, medycyny sportowej, poprzez leczenia owrzodzeń do medycyny estetycznej. Podkreśla się wysokie bezpieczeństwo stosowania PRP- bezpieczeństwo wynika przede wszystkim ze stosowania własnych elementów krwi. Chcesz się dowiedzieć więcej kliknij tutaj

Zabieg aktywacji jajnika przy pomocy osocza bogatopłytkowego (PRP) składa się z dwóch etapów.

Etap I
Pobierana jest krew żylna, która następnie jest odwirowywana. W wyniku tego procesu dochodzi do rozdzielenia składników krwi, dzięki któremu możemy uzyskać osocze bogatopłytkowe. Zajmuje to ok. 1 godziny.
Etap II
Pod kontrolą USG przezpochwowo podajemy osocze bogatopłytkowe bezpośrednio do jajników, przy pomocy specjalnej igły. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, takim samym jak podczas pobierania jajeczek w procedurze zapłodnienia pozaustrojowego (IVF-ET).